فهرست بستن

عرق‌های ادویه‌ی ساوا

تقویت‌کننده‌ی روحیه‌ی آشپزی

عرق‌های ادویه‌ی ساوا، نسلی مایع و باکیفیت از ادویه‌ها هستند. این عرق‌ها چند ویژگی بارز دارند که می‌توانند جایگزین ادویه شوند. 

  1. برای رنگ غذا احترام ویژه‌ای قائل هستند و رنگش را تغییر نمی‌دهند.
  2. زمان را پس‌انداز می‌کنند. ادویه‌ها برای عصاره دادن و آزاد کردن عطر و طعم‌شان زمان قابل توجهی نیاز دارند. در حالی که این عرق‌ها، میان‌بری برای زمان است. برای جا افتادن غذا کافی است ۵ دقیقه قبل از برداشتن آن، عرق را اضافه کنیم. عطر و طعمش طوری در غذا وارد می‌شود که انگار از اول در غذا مشغول به فعالیت بوده‌. 
  3. سر ذوق‌مان می‌آورد. می‌توانیم ترکیبی از هر یک عرق با یک یا چند عرق دیگر آماده کنیم و از عطر ترکیبی‌شان مست شویم. 
  4. به راحتی قابل اندازه‌گیری و پیمانه شدن است. کمی سخت است در حالت عادی میزان ادویه‌ها را ذره به ذره و گرم به گرم اندازه کنیم. در حالی که عرق‌ها را دقیق‌تر و راحت‌تر می‌توانیم پیمانه کنیم و در انواع خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها به مقدار مطلوب بریزیم.
  5. مثل روح در جسم غذا هستند. بافتی ندارد که زیر دندان بیاید و وجودشان را از عطر و طعم‌شان می‌توانیم کشف کنیم. برای وقتی که چیزی درست می‌کنیم و می‌خواهیم همه اجزایش یک دست شوند، عرق‌های ساوا بهترین راه‌حل است.
  6. طعم‌شان حاصل دقت، صبر و تخصص است. عطرمایه‌‌ عرق‌های ادویه‌ ساوا با روش عصاره‌گیری و تقطیر به بار نشسته که این شیوه‌ای موثری برای تهیه محصولی باکیفیت‌تر است.

خلاصه که عرق‌های ادویه‌ ساوا روحیه‌ی آشپزی ما را تقویت می‌کند و ما را برای درست کردن خوردنی و نوشیدنی‌های جذاب شجاع‌تر.


تجربه‌تان را با ما به اشتراک بگذارید