فهرست بستن

چغاله‌ترشی؛ به هوای ترش‌مزگی

این زرچاشت هوس‌انگیز، حاصل دورهمی صمیمانه‌ی سرکه، خنش و چغاله‌ بادام‌ باغستان‌های پربار طارم است. در خود تضادی جذاب دارد؛ خوردنی‌ای از میوه‌ای نرسیده که کاملا جاافتاده!

امتحان کنید

شادلقمه

هلهله‌ای از طعم‌های مفرح

چای‌های ساوا

وقت پر کردن قوطی چای است

بسته‌های سلامتی

طعم‌هایی کرونافرسا

مجله ساوا
ترخینه و عدسی

عدسی ترخینه

عدس و ترخینه را که هم‌مزه‌ی هم کنیم، می توانیم منتظر یک قرار ملاقات خوشمزه باشیم. عدسی ترخینه، خوراکی سبک و در عین حال بسیار غنی است که برای درست کردنش نیازی به آب و تاب زیادی نیست، به خصوص بن‌بریزش هم که اگر خوشکامه پیاز باشد، دیگر به ایده‌آل‌های‌مان نزدیک‌تر می‌شویم. از کنار این…

درباره ما

ساوا

تجربه جدید، تجربه اصیل

سراغ خوراکی‌های جذاب و اصیلی رفته‌ایم که از سال‌های دور، آشنای مردم محلی هر استان، شهر و روستا بوده‌اند اما پایشان به فراتر از مرزهای آن سرزمین باز نشده و حضورشان تنها به خوان و مطبخ همان منطقه خلاصه شده‌است؛ خوراکی‌هایی که حاصل دهه‌ها ذائقه‌سنجی، سعی و خطا در تولید و کشت و برگرفته از فرهنگ غنی هر قوم هستند. با تلاش مردم توانمند هر منطقه صیقل خورده‌اند و از گذشته به حال رسیده‌اند. می‌خواهیم با آوردن این خوراکی‌های اصیل به میز پذیرایی و آشپزخانه‌های امروزی شما، تجربه‌ی جدیدی را برایتان رقم بزنیم.

آشنایی

در بسیاری از محصولات تغییرات کوچک اما اساسی ایجاد کرده‌ایم تا با ذائقه عمومی سازگار شوند و طعمی ساخته‌ایم که در عین اصالت، منحصر به ساواست.

کیفیت و مهارت

از میان تولیدات متنوع کارگاهی و خانگی، با کیفیت‌ترین‌ها را انتخاب کرده‌ایم و اولویت‌مان پیدا کردن ماهرترین تولیدکنندگان بوده تا از ترکیب کیفیت و مهارت بهترین طعم را به دست‌تان برسانیم.

اصالت

محصولاتی را انتخاب کرده‌ایم که سال‌ها توسط مردم توانمند شهرها، روستاها و استان‌های ایران تولید می‌شده‌اند، اما آن‌طور که باید و شاید شناخته نشده‌اند و در دسترس قرار نگرفته‌اند.

محبوب‌ترین محصولات ساوا