فهرست بستن

ساوا؛ تجربه جدید، تجربه اصیل

سراغ خوراکی‌های جذاب و اصیلی رفته‌ایم که از سال‌های دور، آشنای مردم محلی هر استان، شهر و روستا بوده‌اند اما پایشان به فراتر از مرزهای آن سرزمین باز نشده و حضورشان تنها به خوان و مطبخ همان منطقه خلاصه شده‌است

امتحان کنید

شادلقمه

هلهله‌ای از طعم‌های مفرح

چای‌های ساوا

وقت پر کردن قوطی چای است

بسته‌های سلامتی

طعم‌هایی کرونافرسا

مجله ساوا
۱-س

کارامل‌سازی؛ تلاش شیرین علم‌ شیمی

کارامل‌سازی یکی از شیرین‌ترین تلاش‌های علم شیمی برای ساخت عطر، طعم و بافت است. این تلاش در عین شیرینی و خوشمزگی، ساده است. زمانی گرما وارد قند می‌شود، ترکیبی آزاد می‌کند که باعث تغییر طعم و رنگ قند می‌شود و کارامل‌سازی اتفاق می‌افتد. وقتی که قندها کاراملی می‌شوند ، خوشرنگی، طعم و حتی بافت ابریشمی…

درباره ما

ساوا

تجربه جدید، تجربه اصیل

سراغ خوراکی‌های جذاب و اصیلی رفته‌ایم که از سال‌های دور، آشنای مردم محلی هر استان، شهر و روستا بوده‌اند اما پایشان به فراتر از مرزهای آن سرزمین باز نشده و حضورشان تنها به خوان و مطبخ همان منطقه خلاصه شده‌است؛ خوراکی‌هایی که حاصل دهه‌ها ذائقه‌سنجی، سعی و خطا در تولید و کشت و برگرفته از فرهنگ غنی هر قوم هستند. با تلاش مردم توانمند هر منطقه صیقل خورده‌اند و از گذشته به حال رسیده‌اند. می‌خواهیم با آوردن این خوراکی‌های اصیل به میز پذیرایی و آشپزخانه‌های امروزی شما، تجربه‌ی جدیدی را برایتان رقم بزنیم.

آشنایی

در بسیاری از محصولات تغییرات کوچک اما اساسی ایجاد کرده‌ایم تا با ذائقه عمومی سازگار شوند و طعمی ساخته‌ایم که در عین اصالت، منحصر به ساواست.

کیفیت و مهارت

از میان تولیدات متنوع کارگاهی و خانگی، با کیفیت‌ترین‌ها را انتخاب کرده‌ایم و اولویت‌مان پیدا کردن ماهرترین تولیدکنندگان بوده تا از ترکیب کیفیت و مهارت بهترین طعم را به دست‌تان برسانیم.

اصالت

محصولاتی را انتخاب کرده‌ایم که سال‌ها توسط مردم توانمند شهرها، روستاها و استان‌های ایران تولید می‌شده‌اند، اما آن‌طور که باید و شاید شناخته نشده‌اند و در دسترس قرار نگرفته‌اند.

محبوب‌ترین محصولات ساوا