فهرست بستن

داستان ساوا

تجربه جدید، تجربه اصیل

داستان ساوا از دل بازارهای محلی و کوچک روستاها و شهرهای زیبای ایران شروع شد، با کمک محصولاتی که برای بسیاری از گردشگران آن بازار به نظر جدید می‌آیند، اما اصیل‌اند، سال‌ها در آن شهر و روستا تولید می‌شوند و ریشه در فرهنگ مردم آن منطقه جغرافیایی دارند.

بسیاری از این خوراکی‌ها در شهر و روستای خود مانده‌اند و آن‌طور که باید و شاید از آن جغرافیا بیرون نیامده‌اند. مردم توانمند هر منطقه سال‌ها روی این طعم‌ها و مزه‌ها کار کرده‌اند و فرایند تولید و کشت این محصولات را بهبود بخشیده‌اند.

 

کیفیت، مهارت

ساوا با تکیه بر این تنوع خوراکی و با کمک دانشی که در حوزه گردشگری و مواد غذایی محلی دارد، از میان این محصولات، با توجه به سلیقه مخاطبان، جذاب‌ترین آن‌ها را انتخاب کرده است و از میان تولیدکنندگان و کشاورزان و آشپزان بسیار، بامهارت‌ترین آن‌ها را برگزیده است. این محصولات به صورت مداوم به لحاظ کیفی توسط ساوا بررسی می‌شوند.

 

نزدیک، آشنا

طعم یا بافت بسیاری از محصولات محلی با ذائقه مردم همان منطقه سازگاری دارد و برای عرضه عمومی آن‌ها نیاز به تغییراتی در ترکیب آن‌ها وجود دارد. در ساوا برای بسیاری از محصولات، این تغییرات را تا جایی که به اصالت آن‌ها لطمه‌ای وارد نشود ایجاد کرده‌ایم. پیشنهاد ما این است که حتی اگر مشابه این محصول را در استان تولیدکننده آن خورده‌اید، یک بار دیگر دست به امتحان بزنید.

 

محتوا

معمولا در حوزه خوراکی‌های محلی و بومی، محتوای بسیار محدودی عرضه می‌شود و مخاطب این محصولات از چگونگی استفاده این محصولات و نگهداری آن‌ها به‌درستی آگاه نیست. تلاش کرده‌ایم با تولید محتوا درباره چگونگی نگهداری و مصرف محصولات، در راه ایجاد تجربه‌ای خوش‌طعم، قدمی دیگر به جلو برداریم.

مجله ساوا فقط راهنمای استفاده از محصولات در دستور غذاهای سنتی نیست. ما معتقدیم این طعم‌های منحصربه‌فرد را که تا کنون، بیشتر در خوان و مطبخ محلی حضور داشته‌اند، می‌توانیم وارد سفره و میز پذیرایی امروزی کنیم.

 

بلندپروازیم

جست‌وجوی محصولات ارزشمند بومی ایران با هدف ارائه باکیفیت به مخاطبان، توسط تیم ساوا، همچنان و همواره در جریان است.تلاش می‌کنیم با بیرون آوردن این خوراکی‌های ایرانی از محدوده محدود جغرافیایی‌شان، قدم موثری در بالا بردن تولید محصولات بومی غذایی کشور برداریم.

می‌خواهیم عامل ایجاد تجربه‌ای متنوع و خوشایند باشیم، با کمک قدرتمند محصولاتی که شایستگی حضور در بازارهای بزرگ‌تری دارند.